BAŞKAN MAHMUT CATLIK' DAN AYSİAD ÜYELERİNE MEKTUP

AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut CATLIK,

Üyeleimizin yeni yılını kutlamak adına AYSİAD Yönetim Kurulumuzu temsilen hazırlamış olduğu mektup ile beraber 2021 yılı için hazırlamış olduğumuz hediyelerimizi kurye aracılığı ile üyelerimize ulaştırdık.

Değerli AYSİAD Üyemiz,

 AYSİAD yani Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği kuruluş tarihinden itibaren öz değerlerine bağlı, toplumda ve ticari hayatında itibarlı kişilerin üye olabildiği, Türk coğrafyasının yeni ahileri yani iyi ahlakın doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin birleştiği sosyo-ekonomik bir düzendir.

 El birliği, Güç birliği, Gönül birliği yaparak çıkmış olduğumuz bu yoldaki tek amacımız kendi potansiyelimizi, hayallerimizi, enerjimizi Türk toplumuna hizmet etmek için kullanmaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü bayrak ve vatan sevgimizi her türlü ticaretin üstünde tutarak ülkemizin her alanda gelişimini sağlamak en büyük hedefimizdir.

 İnsanoğlu yıllarca birlikteliğin ve bütünlüğün gücünü keşfetmek, toplu olarak yaşamanın ve hareket etmenin yollarını aramıştır. Bu uğurda toplumsal yaşam tarzlarını belirlemişler ve yaşamlarını tek başlarına değil beraberce yürütebilmişlerdir. Günümüzde bu görevi sivil toplum kuruluşları (STK’ler) yapmaktadır. Kültür, sanat, eğitim, sağlık , ekonomi vb. konularda hükümet politikalarına yön verebildikleri gibi toplumun birçok sorununu tespit ederek çözüm yolları üretebilen bir nebze kamu hizmetlerini de yerine getirebilen kuruluşlar olmuşlardır. Bu nedenle yaşadığımız yüzyılda özellikle bu zorlu günlerde sivil toplum kuruluşları çatısı altında birleşerek gönüllülük esasına dayalı birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz zorunlu hale gelmiştir.

Siz değerli AYSİAD üyelerimizin takdiri ile 2018 yılından itibaren almış olduğumuz bu onurlu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor AYSİAD’ımızı daha ileriye götürmek amacıyla mücadele ediyoruz. Ben değil biz diyerek yapmış olduğumuz tüm çalışmalara başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere Büyükşehir Belediyesi  tüm ilçe belediyeleri  DTO, DSO, DENİP vb. kurumları da dahil ederek bu paydaşlara AYSİAD ruhunu göstermiş olmanın mutluluğunu yaşadık.

Kısaca yaptıklarımızdan bahsedecek olursak ödül törenimiz ile AYSİAD’lının her konudaki bilgi dağarcığının olduğunu gösterdik. Denizli’mize hizmet edilen her konuda sanattan spora yatırımdan kültürel olaylara ne kadar hakim olduğunu hissettirdik. Hayalimdeki iş insanı yarışmasıyla evlatlarımızın düşlerini aldık yapmış olduğumuz seminerlerle üyelerimizi bilgilendirdik, istişarelerimizle birlik ve beraberliğimiz güçlendirdik. Yeni üyelerimizle heyecanlandık, Genç AYSİAD ile ülkemizin geleceğini oluşturacak öğrencilerimize nefes olduk. EKOAVRASYA ile Avrasya’ya açıldık. Zor durumda olanların yanında olduk. TV programlarıyla ve katıldığımız her ortamda AYSİAD’ımızı anlattık, anlattık, anlattık, aynı heyecanla anlatmaya devam edeceğiz.

 Ancak ülkemize daha iyi hizmet edebilmek arzusuyla yanıyorsak yeni insanlar tanımak istiyorsak beraber iş yapmak istiyorsak  yatırımlar yapmak istiyorsak birbirimizin iş yerlerinden alışveriş yapmak istiyorsak birlikteliğimizi arttırmalıyız. Etkinliklerimize katılarak AYSİAD’a bir nefes vererek el ele büyüyüp gelişerek Denizli’mizi AYSİAD kanatları altına almak bu kadar zor olmasa gerek.

Hedeflerimiz çok büyük destelerinizi bekliyoruz. Bir olmak istiyoruz daha büyük bir aile olmak istiyoruz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de söylediği gibi “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak.” Biz sizlerle beraber çalışmak istiyoruz.

Mart ayından itibaren Covid-19 pandemi kurallarıyla yaşıyoruz, bu konuda tüm tedbirleri önemsiyor ve konulan kurallar çerçevesinde hareket ediyoruz. Hem psikolojik hem de ekonomik olarak zor dönemler geçiriyoruz.Bu dönemde sizlere önce sağlık ve işlerinizde bol bereketli günler diliyorum. 2021 yılının hepimiz için mutlu başarılı ve sağlıkla dolu olması dileğiyle, yeni yılınız kutlu olsun. Saygılarımla.

 

                                                                                                                            Mahmut CATLIK

                                                                                                                           AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

22 01 2021

55