AYSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT CATLIK "CUMHURİYETİMİZİN 97. YILI KUTLU OLSUN "

AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Catlık “Türk özgürlük ve bağımsızlık hareketinin en büyük sonucu cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Cumhuriyetimizin Kurucusu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1920 yılında mecliste bir konuşmada şu sözleri sarf ediyor” dedi.


AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Catlık mesajına şöyle devam etti;  “Tek başıma kalsam da mücadeleye ahdettim”  şunu biliniz ki, bütün arkadaşlarım beni yalnız bırakıp gitseler, ben bu meclis-i ali de tek başıma kalsam da, mücadeleye ahdettim. Düşman adım adım her tarafı işgal ederek Ankara’ya kadar gelecek olursa ben bir elime silahımı, bir elime de Türk bayrağını alıp elma dağına çıkacağım. Burada tek başıma son kurşunuma kadar düşmanla çarpışacağım sonrada bu mukaddes bayrağı göğsüme sarıp şehit olacağım. Bu bayrak kanımı sindire sindire kanımı emerken ben de milletin uğruna hayata veda edeceğim, huzurunuzda buna and içiyorum. İşte cumhuriyetin temelleri bu ruhla, Türk milletine duyulan bu sevdayla atılmıştır. Bu güzel vatan düşmandan temizlenmiş ve milletine gerçek sahiplerine teslim edilmiştir. Cumhuriyet; fikri hür vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde bugünlere ulaşmış,  milletimizin üstün fazilet ve fedakarlıklarıyla temellenmiş ve güçlenmiştir. Türk milleti destansı istiklal savaşıyla tarihin rotasını değiştirmiş, tüm dengeleri bozmuş ve Türk milletinin ruhunu tüm Dünya’ya göstermiştir. Türksüz Anadolu hesapları yapanlara, devletsiz millet hayali kuranlara en keskin ve kalıcı cevap cumhuriyetimizin ilanıyla verilmiştir. 29 ekim 1923 bağımsızlığa duyulan derin özlemin, geleceğe bağlanan emsalsiz ümidin, milli egemenliğe beslenen eşsiz sevdanın karar ve hareket noktasıdır. Ne mutlu bizlere ki tarihin hiçbir döneminde savaşlar, kıtlıklar, işgaller, ayak oyunları, karanlık senaryolar milletimizin önünü kesememiş, inançlarından ve ülkülerinden koparamamıştır.

Ey yükselen yeni nesil!!! İstikbal sizsiniz, cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Peki biz cumhuriyetimizi korumak ve güçlendirmek için neler yapmalıyız. Burada en büyük iş Türk milletine düşmektedir. Geçmişini bilmeyen geleceğini asla yön veremeyeceği için;

Atatürk ilke ve inkılaplarından asla taviz vermeden

•vatanınızı, bayrağınızı çok sevin

•vatanınız ve milletiniz için çalışın

•yasalara ve kanunlara uyun

•insanların fikirlerine, düşüncelerine saygı duyun

•çok çalışın eğitim ve öğretiminize gereken önemi verin

•türkiye cumhuriyeti devletinin gelişmesi için her türlü fedakarlığı yapın

•aklın ve bilimin ışığından ayrılmayın

•oy kullanın, vergi ödeyin •dininize, dilinize, kültürünüze sahip çıkın.

Bu yüce millet her şeyi yapabilecek kudrete ve yeteneğe sahiptir. Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızda ki asil kanda zaten var. Cumhuriyet bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Ne mutlu türküm diyene!!!!!

30 10 2020

1