AYSİAD BAŞKANI YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI KUTLADI

Aysiad Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Catlık, Öğrencilerin ve Velilerin Yeni Eğitim -Öğretim yılını kutladı.

DEĞERLİ VELİLERİMİZ, KIYMETLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM, SEVGİLİ ÖĞRENCİLER…

BAŞTA TÜRKİYE CUMHURİYENİN GELECEĞİNİ HAZIRLARKEN ŞEHİT OLMUŞ TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET AİLELERİNE VE YÜCE TÜRK MİLLETİNE SABIR DİLİYORUM.

YENİ BİR EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLAMANIN HEYECANI İÇERİSİNDEYİZ. EĞİTİMLİ BİREYLER GELECEĞİMİZİ GARANTİYE ALACAK EN BÜYÜK UNSURDUR. EĞİTİM, AKLIN VE BİLİMİN IŞIĞINDA YETENEĞİN VE DENEYİMLERİN BERABER GELİŞMESİNİ SAĞLAYACAK UZUN BİR SÜREÇTİR.

CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK “EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU BAĞIMSIZ, ŞANSLI, YÜKSEK BİR TOPLUM HALİNDE YAŞATIR. YA DA BİR ULUSU ESARET VE YOKSULLUĞA TERK EDER” DEMİŞTİR.

TÜM EĞİTİM KURUMLARI MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNLARININ BELİRLERİĞİ YÜKÜMLÜLÜKLERİNDEN ASLA VAZGEÇMEDEN KENDİSİNE, AİLESİNE, ÜLKESİNE VE İNSANLIĞA YARARLI, DEVLETİNİ SEVEN ,LAİK, DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN TEMEL NİTELİKLERİNE VE ATATÜRK İLKELERİNE BAĞLI ÇAĞDAŞ GENÇLER YETİŞTİRMEYİ AMAÇLAMALIDIR.  ÖĞRENCİLERİMİZİN SOSYAL BECERİ VE AKADEMİK GELİŞİMLERİNE FIRSAT VEREN ORTAMLARI EN İYİ ŞEKİLDE OLUŞTURULMALIDIR.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER;

 SİZLER, BU ÜLKENİN GELECEĞİSİNİZ. ÜLKEMİZİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNİN ÜZERİNE ÇIKARACAK , AYDINLIK YARINLARI SİZLER OLUŞTURACAKSINIZ. SORUMLULUKLARINI ZAMANLA YERİNE GETİREN, KENDİSİYLE BARIŞIK, ÖZGÜVENİ YÜKSEK, ARAŞTIRAN İNCELEYEN, SORGULAYAN DÜŞÜNCELERİNİ ÖZGÜRCE İFADE EDEN, İNSANLARI SEVEN, ÇEVRESİNDEKİ KİŞİLERE VE TOPLUMSAL OLAYLARA KARŞI DUYARLI, ÇEVRE BİLİNCİNE SAHİP KİŞİLER OLACAKSINIZ.

TÜM EĞİTİM KURUMLARINA , BU EĞİTİM KURUMLARINDA GÖREV ALAN İDARECİ, ÖĞRETMEN VE OKUL ÇALIŞANLARINA  SAĞLIKLI, MUTLU, BAŞARILI BİR EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GEÇİRMELERİNİ DİLERİM.. SAYGILARIMLA..


10 09 2019

2