" HAYALİMDEKİ İŞ İNSANI " RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Hayalimdeki iş insanı” Resim ve Kompozisyon yarışması Ödüllerini Buldu

 

Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Denizli Ticaret Odasının birlikte düzenlemiş olduğu ve Denizli Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen “Hayalimdeki İş İnsanı” resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni gerçekleştirildi.

AYSİAD ve DTO öğrencilerin iş insanlarına bakış açılarını görmek, hayal güçlerini irdelemek ve gelecekte seçecekleri meslekleri ile eğilimlerini belirlemek amacıyla, Türkiye’de bu alanda gerçekleştirilecek en büyük çalışmaya imza attı.

 

"Hayalimde ki İş İnsanı" Resim ve Kompozisyon yarışması 30 Nisan 2019 tarihinde başvurular sona erdi. İl genelinde 30 farklı okuldan 200 eserin katıldığı yarışma sonuçları Mayıs ayının 1 ile 15’i arasında seçici kurul tarafından  değerlendirildi. 200 eser arasından 18 ayrı eser ödüle layık görüldü.

Yarışmanın final töreni 20 Mayıs tarihinde Denizli Ticaret Odası konferans salonunda gerçekleştirildi. Final aynı zamanda  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenmişti. Etkinliğe AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık, Ticaret Odası Başkan Vekili Melek Sözkesen, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram, AYSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, danışman öğretmenler, dereceye giren öğrenciler ile aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık " Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Atatürk bu ülkenin geleceğini gençlere emanet etmiş, bizde iş adamları olarak geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerin geleceği nasıl tasarlayacaklarını, hayal ettikleri iş dünyasını görmek ve irdelemek istedik. Bu anlamda bir iş dünyası Sivil Toplum Örgütü olarak AYSİAD gençler sayesinde geleceğimizin inşaası için çok önemli veriler elde ettik. Bu verileri Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ile paylaşarak bilimsel bir çalışma haline getireceğiz.Ayrıca bizde bu kompozisyon ve resimleri bir kitap haline getirerek kamuoyuyla paylaşacağız " diye konuştu.

Ticaret Odası Başkan Vekili Melek Sözkesen, çocukların yaptığı eserlerden çok etkilendiğini belirterek bazı resi çalışmalarının ders niteliğinde olduğunu kendisinin de zaman zaman seminer ve konferanslarda bu resimleri kullanmak istediğini vurguladı. Sözkesen, " inanın çok etkilendim bu eserlerden telif haklarını ödemek koşuluyla faydalanmak isterim " dedi.

Konuşmalarının ardından resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık, Ticaret Odası Başkan Vekilli Melek Sözkesen, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Ticaret Odası Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ve AYSİAD eski başkanları ile yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi. Törende öğrenciler neyi resmettiklerini ve neyi hayal ettiklerini tek tek anlattılar.  

20 Mayıs 2019’da, Denizli Ticaret Odasında düzenlenen törenle dereceye giren öğrenciler danışman öğretmenleri ve aileleri daha sonra bu anı ölümsüzleştirdiler. 

Öğrenciler için oluşturulan hatıra ormanında ikişer fidan dikildi. Fidanların sertifikaları çocuklara teslim edildi. Dereceye giren öğrenciler aynı zamanda Manisa' da Denizlili iş adamı Ahmet Nazif Zorlu'ya ait Vestel City 'e inceleme gezisine götürülecek.

Ödül alan eserler arasında dikkat çeken konular sanatsal ve bilimsel çalışmalara daha çok yönelim olduğu tespit edildi. Bir öğrencinin AYSİAD Başkanı Mahmut Catlık'ı en çok hayranı olduğu karakter Bay X 'e benzettiğini söyledi ve Bay X pozu istedi. Bu fotoğraf karesi de törende herkesi gülümsetti.


21 05 2019

2