Değerli üyelerimiz,

AYSİAD yani Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği toplumdan gelen talebin sonucu olarak ortaya çıkmış öz değerlerine bağlı, toplumda ve ticari hayatında itibarlı kişilerin üye olabildiği, Denizli’nin yüreğinden doğmuş büyük bir sivil toplum kuruluşudur ve hiçbir siyasi parti ile bağı yoktur. En büyük fikri çizgisi “ Öz değerlerimize bağlı ” olmaktır.

Kurucu Başkanımız Mehmet GÖKÇE’ ye, Değerli Başkanlarımız Mustafa KOÇ, Kemal YAMUÇ ve Hüseyin ERİKLER’e AYSİAD bayrağını bugüne kadar taşıdıkları ve bize ulaştırdıkları için çok teşekkür ederim.

9 Ocak 2004 yılında kurulan derneğimizin bünyesinde 160' a yakın üyesi 30 farklı sektörden işletmesi bulunmaktadır. 2004 yılından itibaren yüzlerce etkinlik yapmıştır. Denizli gündemi panelleri, akademi sohbetleri, iş seminerleri, çevre ve yurt dışı gezileri KOSGEB ve benzeri kuruluşlarla işbirliği ve her yıl düzenli olarak yapılan kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, en iyi Türkçe isimli işyeri, yılın yatırımcısı, yılın sporcuları, yılın Türk kültürüne hizmet ödüllerini büyük dikkat ve özenle vermektedir.  Kadın kolları vasıtasıyla farklı etkinliklerde de bulunmuştur.

Çünkü AYSİAD Fikri Hür! Vicdanı Hür! Öz değerlerine bağlı yönetici, sanayici ve iş adamları tarafından el birliği, güç birliği ve gönül birliği ile kurulmuştur.

Türk coğrafyasının yeni ahileri yani iyi ahlakın doğruluğun kardeşliğin yardımseverliğin kısacası bütün meziyetlerin birleştiği bir sosyo-ekonomik düzeni olan AYSİAD’ lılar bulunduğu yerde kendi AYSİAD’ larını bağımsız olarak kuracaklardır. 20. Yüzyılın Türk aydınlarından Gaspıralı İsmail bey’ in dili ve kaleminden dilde, kültürde, işte birlik diyoruz!!! Yine onun dilinden elimizden gelen işle başlıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1933 tarihindeki konuşmasından ilham alınarak aldığımız ismimizin değerini unutmadan AYSİAD’ ın değerlerini korumak ve yaşatmak en büyük hedefimizdir.

 

Teslim aldığımız bayrak yaşatmamız gereken değerler çok kıymetli. Başkanlık ve Yönetim Kurulu seçimlerinden tutun tüm uygulamaları AYSİAD değerlerine göre yapılan, Varoluş nedeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti olan derneğimizin en büyük şansı yapılan bu Meslekler Rehberinin içinde de görüldüğü gibi büyük emeklerle kurulan işletmelerimizi yöneten siz değerli üyelerimizdir.

AYSİAD üyeleriyle beraber büyüyecek ve gelişecektir. Meslekler Rehberimizin temel amacı bu birlikteliği kuvvetlendirmek, geliştirmek ve daha güçlü bir aile yapısı oluşturmaktır.

 

Asil Türk Milletinin canı pahasına koruduğu bu vatan kanımız kadar kutsaldır. Bütün arzumuz ve isteğimiz memleketimizin her alanda en iyi yerde olmasıdır. Değerlerimiz vatan ve bayrak sevgimiz her türlü ticaretin üstündedir. Yüce Türk devletinin bekası ve ali menfaatleri çalışmalarımızın sebebidir. Ticaretimizin örfü ahilik, ahilik ilkesi de ilkemizdir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün söylediği gibi “hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak”

 

Saygılarımla..                                                                                                                                     

 

                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                    Mahmut CATLIK

                                                                                                                                                  AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı