Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD)2004 yılında Sn. Mehmet GÖKÇE  kurucu başkanlığındaki ilk kurucu yönetim kurulu tarafından kurulmuştur.

AYSİAD bir iş adamı derneğidir. Öz değerlerine bağlı, toplumda ve ticari hayatında itibarlı kişiler üye olabilir. Bizim fikri çizgimiz «ÖZ DEĞERLERİMİZE BAĞLI» olmaktır. Mevcut sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerle hiçbir bağımız yoktur. AYSİAD olarak kendi çizgimizde bir fikir kulübüyüz. Dünya ve ülke sorunları hakkında fikir üretmek, çözüm yolları önermek görevimizdir.

DERNEĞİMİZİN İSMİ NEDEN AVRASYA?

Büyük Atatürk’ün 29 Ekim 1933 tarihli konuşmasında yetmiş yıl ileriyi görerek söylediği “… bizim bu dostumuzun (Rusya) idaresinde, dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız… Milletler buna nasıl hazırlanır?  Manevi köprülerini sağlam tutarak . Dil bir körüdür, inanç bir köprüdür, tarih bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz.” Sözleri isim konulmadan AVRASYA’ yı işaret etmektedir. Yine Kırımlı Türk düşünür İsmail Bey Gaspıralı’nın  “dilde, fikirde, işte birlik” sözleri de AVRASYA ’yı ifade etmektedir.

AYSİAD Bu ülke için hayalleri olan,  “Kendi adına fikir üretebilen”, “Fikri hür, vicdanı hür”olan, kendi aklıyla ve kendi adına hareket eden, Türk kültürüne ait öz değerleri gelecek kuşaklara aktarmayı ilke edinen iş insanlarının bir araya geldiği, sivil toplum kuruluşudur.